Lean Manufacturing: kas tai?

Lean Manufacturing tampa vis sėkmingesnis, o korporacijos tai žino daugelį metų. Įvairių sektorių organizacijos įgyvendino pagrindinę jos idėją – skatinti nuolatinio tobulėjimo kultūrą, siekiant įmonės augimo. Lean gamybos metodas davė pastebimų rezultatų, naudodamas savo metodus ir priemones, skirtas sumažinti atliekų kiekį ir pagerinti kokybę.

Šiame naudingame vadove paaiškinami taupios gamybos pagrindai, jos istorija, tikslai ir galimi pranašumai, taip pat kaip tai įgyvendinti.

Taupi gamyba: kas tai?

Gamybos technikos, žinomos kaip taupi gamyba, tikslas yra pagreitinti tiek gamybą, tiek tiekėjų ir klientų reagavimo laiką. Šiuo metodu siekiama padidinti produktyvumą mažinant atliekų kiekį, supaprastinant procedūras ir mažinant išlaidas. Tiesiog sukuriant tai, ko reikia, ir vengiant perteklinių atsargų, šis metodas leidžia sumažinti atliekų ir inventoriaus išlaidas. Strategija padidina našumą ir padeda didinti pelningumą, nes sutrumpėja gamybos laikas.

Kas yra taupios gamybos istorija?

1940-ųjų pabaigoje Toyota sukūrė savo veikimo modelį – Toyota gamybos sistemą (TPS), kuri taip pat žinoma kaip taupi gamyba arba tiesioginė gamyba (JIT). Johnas Krafcikas vėliau išpopuliarino terminą "liesas"; 1988 metais.

1996 m. Jamesas Womackas ir Danielis Jonesas apibrėžė penkis taupios gamybos principus, įskaitant vertės specifikaciją, vertės srauto sudarymą, vertės srauto kūrimą, traukos sistemos sukūrimą ir tobulumo siekimą. idėjos, kurios sudaro gamybos ciklą.

Valdymo metodas, kurio šaknys yra gamyboje, dabar sėkmingai taikomas įvairiose įmonėse ir srityse.

Toyota gamybos sistema (TPS): kas tai?

XX amžiaus pradžioje gamybos ir logistikos veiklos koordinavimo valdymo metodas, vadinamas Toyota gamybos metodu (TPS) arba „Toyota Way“; buvo sukurta Japonijoje. Japonijos pramonės inžinieriaus ir verslininko Taiichi Ohno sukurta „Just-in-time“ gamybos (JIT) sistema yra TPS pagrindas.

Pagarba žmonėms ir nuolatinis tobulėjimas yra du „Toyota Way“ „Lean“ ramsčiai. Jie sudaro pagrindą suprasti, kas yra taupi gamyba ir iš kur kyla jos pagrindiniai principai.

Pagrindinis gamybos tinkamu laiku, kaip TPS komponento, tikslas yra pašalinti visus nereikalingus procesų veiksmus. Šia technika siekiama nuolat tobulinti, sumažinant ir pašalinant gamyboje vertės nekuriančią veiklą (atliekas). Pavyzdžiui, taikant JIT metodą, reikėtų ieškoti būdų, kaip paspartinti keitimo laiką ir atsikratyti darbo vietų klasifikavimo, jei dirbate aplinkoje, kurioje yra kelios darbo klasifikacijos ir ilgas keitimo laikotarpis. Tai darydami suteikiate galimybę asmenims išnaudoti visą savo potencialą, o ne kartoti tą pačią veiklą, tuo pačiu suteikiate jiems daugiau lankstumo.

Kokie yra taupiosios gamybos pagrindai?

Jei norite efektyviai jį įgyvendinti, būtina suprasti penkis pagrindinius taupaus valdymo principus. Juos sudaro:

  • Vertės identifikavimas: apibūdinkite tikslią vertę, kurios siekia klientas.
  • Sukurkite vertės srauto žemėlapį: raskite vertės srauto ciklą kiekvienai prekei ar paslaugai, kurią jūsų klientai vertina, ir atsikratykite tų, kurios nevertina.
  • Sukurkite srautą: nustačius pridėtinę vertę teikiančius etapus, pabandykite sukurti nuolatinį vertės srautą visame procese.
  • Sukurkite traukos sistemą: užuot versę žmones dirbti, leiskite jiems patiems ją tempti.
  • Siekti tobulumo: sutrumpinkite laiką ir veiksmus, kurių reikia norint suteikti vertę savo klientams, nuolat tobulėdami.

lean-management-principles
Penki taupaus valdymo principai 

Taupi gamyba iš esmės yra gamybos metodas, naudojamas sutrumpinti pristatymo ir klientų aptarnavimo reagavimo laiką. Tai pasiekiama pašalinus visus neveiksmingus procesus.

Kaip efektyvią gamybą galima įgyvendinti trimis etapais?

Siekiant veiksmingai įgyvendinti, reikia imtis kelių priemonių. Esate pasirengę pradėti taikyti Lean, naudodami tokius metodus, kaip vertės srauto sudarymas ir traukimu pagrįstos gamybos sistemos kūrimas.

1. Sukurkite vertės srauto proceso schemą.

Lean metodas, skirtas visų būtinų darbo proceso etapų vizualizavimui, siekiant suteikti vertę klientui, vadinamas vertės srauto žemėlapiu. Šią strategiją galite naudoti norėdami vizualiai iliustruoti kiekvieną darbo eigos veiksmą ir užduotį. Tai darydami, sudarydami vertės srauto planą, galite lengvai nustatyti ir pašalinti nereikalingus veiksmus bei veiklą ir perplanuoti savo procesą, kad darbo eiga būtų sveika.

2. Sukurti paklausa pagrįsto darbo sistemą

Vienas iš Lean gamybos principų, skirtų padėti sumažinti gamybos procesų atliekas, yra traukos sistemos sukūrimas. Ši frazė apibūdina sutikimą dirbti tik tada, kai to iš tikrųjų reikia. Traukimas leidžia maksimaliai išnaudoti savo išteklius, sumažinti atsargų perteklių ir pagreitinti pristatymą.  

3. Siekite nuolatinio tobulėjimo

Lean kultūroje didelis dėmesys skiriamas nuolatiniam tobulėjimui. Pagrindinis elementas to, ko moko taupi gamyba, yra atsidavimas nuolat ieškoti veiksmingesnių užduočių atlikimo būdų. Vykdant nuolatinę darbo apdorojimo būdo analizę, visos organizacinės pastangos yra sutelktos į klientų džiaugsmo didinimą, atliekų pašalinimą ir darbo procesų optimizavimą. Be kitų privalumų, nuolatinis tobulinimas leidžia pagerinti darbo kokybę ir efektyvumą, kartu supaprastinant darbo eigą ir sumažinant darbo eigą. dėl atliekų, pavyzdžiui, gedimų.

Kokiam tikslui skirta taupi gamyba?

Efektyvumas yra vienas iš pagrindinių Lean gamybos metodologijos tikslų, kuris pasiekiamas nuolat analizuojant ir tobulinant procesus. Lean turi keturis skirtingus tikslus.

  • Pakelti pristatytos vertės (prekių ar paslaugų) standartą.
  • Pagreitinti klientų užklausų atsakymus ir pristatymo laiką.
  • Norėdami supaprastinti operacijas, atsikratydami nereikalingos veiklos, kuri suteikia mažai vertės.
  • Siekiant sumažinti išlaidas patenkinant klientų pageidavimus naudojant kuo mažiau išteklių.
Robotų technika

Kokią naudą teikia taupi gamyba?

Prieš diegiant „Lean“ gamybą jūsų įmonėje būtina išanalizuoti gamybos technikos naudą, kad įsitikintumėte, jog jūsų lūkesčiai yra realūs. Ši technika įrodė savo gebėjimą žengti evoliucijos keliu:

  • Pagerėjo našumo kokybė 
  • Supaprastinti procesai  
  • Padidėjęs našumas 
  • Padidėjęs darbuotojų pasitenkinimas ir moralė 
  • Padidėjęs pelnas 
  • Sutrumpintas gamybos ir atsako laikas 
  • Pašalinkite atliekas 
 

Kokie yra taupios gamybos trūkumai?

Išnagrinėjus taupios gamybos trūkumus, galima išsklaidyti bet kokį likusį netikrumą, ar strategija bus tinkama jūsų poreikiams, kai bus nustatyta nauda. Toliau pateikiamos kelios dažniausiai pasitaikančios „lean“ problemos:

  • Įrangos gedimas 
  • Tiekėjo problemos 
  • Darbuotojų nepritarimas 
  • Didelė diegimo kaina 
  h2>Kokių atliekų susidaro taupioje gamyboje?

Taupi gamyba iš tikrųjų reiškia didelio masto atliekų šalinimą. Darbo procesų pašalinimas, mažinimas ir racionalizavimas yra „Lean“ principų taikymo dalis. Liesos atliekos skirstomos į septynias skirtingas kategorijas, kurios visos turėtų būti pašalintos iš darbo eigos vykdant nuolatinį tobulinimą.

1. Perprodukcija 

Taupioje gamyboje perprodukcija yra tam tikros rūšies atliekos, apibūdinančios gamybos ar darbo, viršijančio tai, ko reikia, gamybą, dėl to atsiranda papildomų išlaidų transportavimui, ištekliams, laukimo laikui, perdirbimui ir kt.

2. Inventorius 

Per didelis prekių ar išteklių perteklius, siekiant patenkinti nenumatytus vartotojų prašymus, yra susijęs su atliekų rūšimi. Tačiau šios atsargos paprastai turi mažai pridėtinės vertės klientams, todėl jos patiria didesnes saugojimo išlaidas.

3. Judėjimas  

Terminas „judesio atliekos“; reiškia bet kokį beprasmišką personalo ar mašinų judėjimą, dėl kurio sulėtėja gamyba, pažeidžiamas darbo vietos saugumas arba suardoma darbo vieta. Tai gali būti susiję su perkėlimu, kėlimu, nusilenkimu ir pan.

4. Defektai 

Bet kokia prekė ar paslauga, kurią reikia taisyti arba visiškai atsisakyti, vadinama broku ir yra tam tikra atliekos taupioje gamyboje. Nėra jokių defektų, kurie nepadidintų sąnaudų ar neatimtų iš klientų papildomos vertės.

5. Per didelis apdorojimas 

Visos papildomos pastangos, kurių nereikalauja klientas ir dėl kurių perteklinami ištekliai ir sąnaudos, vadinamos švaistymu. Galutinis poveikis yra didesnė galutinė kaina, kurios vartotojas gali nenorėti mokėti. Tai gali būti nauja produkto funkcija arba daugiau veiksmų, kurie pridedami prie darbo eigos proceso.

6. Laukiama 

Taupioje gamyboje laukimas yra švaistymas, susijęs su bet kokia paslauga, kuri neveikia, pvz., prekių ar tiekėjų laukimas, įranga, kuri laukia, kol bus pataisyta, arba asmenys, kurie laukia patvirtinimo.

7. Transportas 

Taupioje gamyboje „vežti atliekas“; reiškia bet kokį nereikalingą išteklių ar medžiagų perkėlimą, kuris kainuoja pinigus, kenkia kokybei ir neprideda galutinio produkto vertės.

Taupios gamybos taikymas įvairiuose sektoriuose

Iš pradžių gamybos metodas buvo sukurtas kaip strategija, skirta sumažinti atliekų kiekį ir pagreitinti gamybos pramonės gamybą. Dabar jis sėkmingai naudojamas daugelyje skirtingų sričių:

  • Sveikatos priežiūra 
  • Programinės įrangos kūrimas 
  • Projektų valdymas 
  • Statyba 
  • bankininkystė 
  • Švietimas 
 

Kokie „Lean Manufacturing Tools“ veikia geriausiai?

Kad pasiektumėte užsibrėžtus tikslus, taupioje gamyboje naudojama daugybė įrankių ir strategijų. Geriausi „Lean“ gamybos įrankiai gali skirtis atsižvelgiant į jūsų įmonės nustatymus. Štai keletas labiausiai mėgstamų, praktiškiausių ir dažniausiai naudojamų įrankių:

  • Kanban yra darbo eigos valdymo technika, kuria siekiama užtikrinti geriausią įmanomą darbą visose komandose ir organizacijos lygiuose.
  • Kaizen (nuolatinio tobulėjimo filosofija)
  • Vertės srauto atvaizdavimas yra taupus valdymo metodas, skirtas iliustruoti, įvertinti ir tobulinti visus pateikimo proceso etapus.
  • 5S metodas (Lean metodas, skirtas maksimaliai padidinti proceso efektyvumą darbo vietoje)
  • Planuok-Daryk-Check-Act (PDCA) – tai kartotinis problemų sprendimo būdas, leidžiantis nuolat tobulinti procesą ir produktą.
  • Heijjunka (Lean metodas maksimaliai padidinti našumą)
  • Poke-Yoke (sistema, skirta nustatyti klaidas ir gedimus)
  • Lean technika, vadinama Jidoka (kuri užtikrina integruotą kokybę)
  • Andon (gamybos sistemos klaidų įspėjimo sistema)
 

Taupios gamybos pavyzdžiai

Nepaisant to, kad taupios gamybos principai yra automobilių sektoriuje, dabar jie plačiai naudojami už gamybos sektoriaus ribų. Šiandieniniame pasaulyje taupios gamybos idėjos taikymas gali būti įvairių formų. Štai keletas iliustracijų:

  • Sunkvežimių gamyba: našumo ir našumo didinimas.
  • Klientų aptarnavimas: vertės srauto sudarymas padeda supaprastinti darbo procesą.
  • Procesų automatizavimas: didesnis srauto stebėjimas ir skaidrumas.
  • Geresnis mokymasis ir dalijimasis žiniomis per inovacijų kultūrą.
 

Lean ir Six Sigma

Lean ir Six Sigma skiriasi tuo, kaip siekia savo tikslų. „Lean“ daugiausia dėmesio skiria atliekų mažinimui ir tobulėjimui, tačiau „Six Sigma“ siekia rasti ir pašalinti pagrindines priežastis, naudodama daugiau statistinių ir grafinių metodų.

Nepaisant to, abiem būdais siekiama pagerinti gamybos procesus anksti aptikus defektus, pašalinant atliekas ir aukščiausios kokybės pristatymą. Kartu jie sudaro duomenimis pagrįstą metodiką, vadinamą Lean Six Sigma, kuri sėkmingai papildo viena kitą nustatant pagrindines problemų priežastis.

Apibendrinant

Taupiosios gamybos gamybos metodu siekiama pagreitinti tiekėjų ir klientų reagavimo laiką bei gamybos laiką. Šis metodas pagrįstas penkiomis pagrindinėmis idėjomis.

  • Nustatykite vertę. 
  • Nustatykite vertės srautą. 
  • Sukurti srautą. 
  • Sukurkite traukimo sistemą. 
  • Siekti tobulumo.
Other publications
Manufacturer's tips and tricks for sheet metal bending
Even though widespread, sheet metal bending remains a manufacturing area which can go wrong and become a bottleneck in production. Many factors should be considered by a manufacturer. There are several technical issues to evaluate with the bending radius and air bending, once sorted, it will be easier to decide whether new tooling should be acquired.
Important Factors of Consideration for Buying Press Brakes
Press brake is an important type of machine pressing tool that is used for bending sheet metal. This tool is mainly used in automotive and industrial workshops along with traditional or CNC equipment for creating precise bends out of metal sheets.
Baltic mechanical engineering manufacturers about personnel and digitization issues
The only way to reduce costs and increase productivity, solving the personnel shortage issue for the Baltic engineering and metal fabrication industry is manufacturing process automation and inventory digitization. Significant investments are required to achieve this, and so this process evolves slowly. The author looks into issues that arise in Latvia, Lithuania and Estonia and examples of their solution.

Užsisakykite skambutį

Pilnas vardas: *

Telefonas: *