Pjovimas lazeriu ar perforavimas? Kaip pasirinkti
Permušimas
Perforuojant nukerpamas metalas tarp viršutinio įrankio (perforatoriaus) ir apatinio įrankio (štampai). Pažymėtina, kad perforatoriai gali suformuoti tokias sritis kaip žaliuzės ir išspaustos skylės. Be to, jie gali mechaniškai antspauduoti dalių numerius arba logotipus. Lakštinis metalas paprastai juda ‘X’ ir ‘Y’ perforatoriaus galvutei nejudant. Todėl dalys turi būti pritvirtintos prie pagrindinio lapo arba pašalintos. Perforatoriai gali būti rankiniai arba CNC.
Privalumai
Perforatoriai siūlo mažesnes eksploatavimo išlaidas nei lazeriniai pjaustytuvai. Jie taip pat greičiau dirba su daug skylių turinčiomis detalėmis ir gali išgręžti skyles. Svarbu tai, kad jie gali perforuoti ir formuoti nuosekliai vienoje mašinoje.
Trūkumai
Perforuojant pirminis lapas turi likti prispaustas. Perforatoriai taip pat kelia daug triukšmo, kuris gali būti pavojingas vartotojui. Kadangi perforavimui reikia didesnio tarpo tarp dalių, yra daugiau atliekų, palyginti su lazeriniu pjaustytuvu. Be to, naudojant perforatorių, sąnaudos yra didesnės. Galiausiai didžiausias perforuojamas storis yra ¼”.
Lazeris
Lazeriniai pjaustytuvai naudoja šviesos energiją, sutelktą į lazerio spindulį, papildytą pjovimo dujomis, kad būtų galima pjauti lakštinį metalą. Jie gali apdoroti storą arba ploną medžiagą. Skirtingai nei perforatoriai, lakštas lieka nejudantis, kol lazerio galvutė juda „X“, „Y“ ir „Z“ kryptimis. kirvius. Lazeriai taip pat gali būti naudojami dalių numeriams ir logotipams išgraviruoti.
Privalumai
Lazeriniai pjaustytuvai gali apdoroti metalą be jokio fizinio kontakto ar nenaudojant jėgos. Be to, beveik bet kokį kontūrą galima sukurti nekeičiant įrankio, priešingai nei perforuojant ir kramtant. Galimas tikslus pjovimas net ir dideliu greičiu. Didelis apdorojimo greitis lemia minimalų karščio paveiktą zoną, todėl ruošinys iškraipomas minimaliai, o tai visais tikslais yra nereikšminga apdorojant lakštinį metalą. Pjaunami paviršiai turi labai mažai šiurkštumo; kuo plonesnis lapas, tuo lygesnis kraštas. Taip pat yra labai mažos sąrankos išlaidos. Skirtingai nei perforuojant, į pagrindinį lapą įsmeigti reikia tik mažomis dalimis. Galiausiai, maksimalus medžiagos storis, kurį galima naudoti lazeriu, yra 1 colio.
Trūkumai
Vienintelis didelis lazerinių pjaustytuvų trūkumas yra nesugebėjimas formuoti dalių. Būtina atlikti antrinę dalių formavimo operaciją.
Kurį pasirinkti?
Veiklos išlaidos- Gamybos greitis: perforatorius daro skyles greičiau nei naudojant lazerius. Kuo daugiau skylių yra gabalas, tuo prasmingesnis yra perforavimas.
- Sudėtingumo lygis: lazeris yra daug idealesnis kuriant formas su daugybe mažų funkcijų
- Paketų dydžiai: perforatorius tinka didesnėms partijoms dėl ilgo nustatymo laiko. Lazeriai turi trumpesnį nustatymo laiką, todėl jie labiau tinka mažesnėms partijoms nei perforavimui.
- Dydis: pasirinkimą lemia mašinos ir medžiagos storis ir dydis
- Forma: štampai – stačiakampiai, lazeriai – netaisyklingos formos
- Formavimo galimybės: žaliuzės arba įdubimai idealiai tinka perforavimui.
- Palietus perforatorių gali būti pašalinta antrinė operacija.
- Perforatoriai: lankstumas yra labai svarbus ir skiriasi priklausomai nuo įrenginio
- Lazeriai: integruotas lankstumas