Panel Bender: jūsų galutinis vadovas
Šios mašinos, veikiančios daugiau nei 40 metų, turi daug pranašumų, palyginti su tradicinėmis presuojamomis stabdžių mašinomis, įskaitant darbo taupymą ir greitį, gerą pakartojamumą ir nuoseklumą bei galimybę sklandžiai nustatyti lakštą vienu praėjimu. keturpusiam lenkimui.

1977 m. pristatytas Salvagnini P4 plokščių lankstiklis sukėlė revoliuciją pramonė su lanksčia, automatizuota lakštinio metalo formavimo technologija. Nuo tada „Salvagnini“ toliau diegia naujoves su modeliais, tokiais kaip P1 Lean plokščių lankstiklis (mažiausias šeimoje, kurio didelis formavimo ilgis – 1250 mm, o vidutinis energijos suvartojimas tik 3 kWh per valandą) ir kompaktiškas plokščių lankstiklis P2L-21 ( naudojamas komercinėje virtuvės pramonėje, formavimo ilgis 2180 mm, o vidutinis energijos suvartojimas tik 5 kWh per valandą).
Nors didelės vienkartinės investicijų sąnaudos gali atgrasyti kai kuriuos lakštinio metalo apdirbimo vartotojus, plokščių lankstytuvų efektyvumas ir išmanumas daro juos revoliucine alternatyva tradicinėms presuojamoms lenkimo staklėms. Naudodami labai išmanią valdymo sistemą, plokščių lankstikliai gali efektyviai sulenkti įvairius ruošinius, todėl jie puikiai tinka įmonėms, norinčioms automatizuoti ir tobulinti savo gamybos procesus.
Skydelių lankstymo istorija
Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose įmonės dažnai patiria didesnę žmogiškųjų išteklių išlaidų dalį. Ypač Šiaurės Europoje didžioji dauguma įmonių nori spręsti didelių darbo sąnaudų problemas.
Todėl Europos ir Amerikos įmonės jau seniai pirmenybę teikė „gamybos efektyvumo didinimui ir darbo jėgos mažinimui“; ir pradėjo eilę automatinių ir pažangių iniciatyvų. Vis daugiau įmonių pradeda svarstyti galimybę įsigyti išmanesnę įrangą ir netgi naudoti automatizuotas, nepilotuojamas gamybos linijas.
Praėjo 40 metų, kai Salvagnini 1977 m. pristatė pirmąjį pasaulyje P4 plokščių lenktuvą Revoliuciniai universalūs lenkimo įrankiai ir robotai „Salvagnini P4“ 8-ojo dešimtmečio pabaigoje pristatė pramonei lanksčią automatizuotą lakštinio metalo formavimo technologiją.
salvagnini plokščių lankstiklis
P1 Lean skydų lankstikliss
P1 Lean plokščių lankstiklis (1 pav.) yra mažiausias modelis Salvagnini Panel Benders , su dideliu 1250 mm formavimo ilgiu, visa servo pavara, dideliu greičiu ir tik 3 kWh per valandą vidutiniu energijos suvartojimu.
Mažas mašinos dydis leidžia gaminti mažas dalis, todėl tai labai ekonomiška.
P2L-21 kompaktiškas skydų lankstiklis
Kompaktiškas plokščių lankstiklis P2L-21 (2 pav.) yra pagrindinė mašina, naudojama komercinės virtuvės pramonėje, jos formavimo ilgis yra 2180 mm.
Naujos kartos P2L naudoja tiesioginę servovariklio pavarą, kuri gali atitikti daugumą plokščių gaminių apdorojimo reikalavimų ir apima 6–3 m plotą. Cilindrinė hibridinė pavara užtikrina ilgalaikį įrangos stabilumą ir sumažina priežiūros darbų krūvį, o vidutinės energijos sąnaudos siekia net 5 kWh per valandą.
P4-2116 HPT standartinis plokščių lankstiklis
P4-2116 HPT yra standartinis plokščių lankstiklis su pusiau automatiniu pakrovimu ir iškrovimu (3 pav.), kuris gali būti naudojamas mašinų gamybos metu. Pakrovimo ir iškrovimo operacijas galima atlikti nenutraukiant gamybos, todėl gerokai padidėja mašinos prieinamumas.
Kaip standartinis plokščių lankstiklis, P4 gali būti papildytas papildomomis galimybėmis, siekiant išplėsti gamybos pajėgumus, todėl jis yra idealus įrenginys keliems stambiems šaldytuvų gamintojams.
S4+P4 lanksti gamybos sistema
S4+P4 FMS gali pritaikyti įvairesnių ir mažesnių produktų, kurių dar nėra, gamybą.
Kas yra plokščių lenktuvas?
Anksčiau plokštės buvo formuojamos specialiose gamybos linijose arba rankiniu būdu valdomose slėgio lenkimo staklėse. Plokščių lenktuvai turi natūralių pranašumų, palyginti su stabdžių spaudimo staklėmis, skirtomis plokščių apdorojimui, įskaitant darbo taupymą ir greitį, taip pat gOd ruošinio pakartojamumą ir nuoseklumą.

Gavus Salvagnini plokščių lenktuvą, lakštinio metalo formavimas Pirmą kartą visiškos automatizavimo era.
Yra trys pagrindiniai įprastinio lakštinio metalo lenkimo ir formavimo tipai:
- rankinis lenkimas
- pusiau automatinis lenkimas
- roboto ląstelių lenkimas
Tačiau, nepaisant didėjančio automatizavimo lygio, efektyvumo kliūtis nebuvo pašalinta.
Plokščių lenkimo įrenginyje nereikia keisti štampo, darbo eiga trumpa, padavimas greitas ir reikia tik vieno operatoriaus „įdėti“; ir „išnešti“ lapą.
Viena mašina gali sklandžiai nustatyti lapo padėtį vienu žingsniu, kad būtų galima lenkti keturias puses… tvarka, efektyvumas ir intelektas gali būti taip paprasta.
Bendras plokščių lenkimo našumas yra 3–4 kartus didesnis nei rankiniu būdu valdomos lenkimo mašinos.

Plonų lenktuvai gali patenkinti visus naudotojo lenkimo poreikius, nes jie pasižymi plonomis, greitomis ir energiją taupančiomis galimybėmis.
Labai išmani operacinė valdymo sistema leidžia efektyviai lenkti skirtingus ruošinius, todėl plokščių lankstiklis yra revoliucinė alternatyva tradicinėms presavimo lenkimo staklėms.
Tačiau dėl didelių vienkartinių investicijų sąnaudų dauguma lakštinio metalo apdirbimo naudotojų nebuvo plačiai pritaikyti.
Plokštų lenkimo įrenginio veikimo principas
Plokštės lenkimo įtaisas turi naują dizaino koncepciją, kuri apima lenkimą žemyn naudojant viršutinį peilį ir lenkimą į viršų naudojant apatinį peilį, neribojant lenkimo kartų skaičiaus.
Lenkimo jėgos paskirstomos skersai ir sukuriamos svyruojančių komponentų, būtent lenkimo peilių.
Surišimo reakcijos jėgą sukuria du komponentai, kurie yra stipriai pritvirtinti prie lapo.
Lenkimas žemyn (neigiamas lenkimas)

Lenkimas į viršų (teigiamas lenkimas)

Lenkimo ilgį galima reguliuoti automatiškai, todėl lengva atlikti nepilotuojamą gamybą, o tai schematiškai parodyta 8 paveiksle.

Plokštų lankstyklė’ s struktūra

1. Universalus įrankių ir lenkimo peilis
Plokštės lenkimo įtaisas naudoja universalius, reguliuojamus įrankius su viršutiniais ir apatiniais lenkimo peiliais, todėl nereikia daug lenkimo įrankių, atsižvelgiant į ruošinio formą ir dydį. Tai žymiai sumažina formų ir įrankių sąnaudas ir gamybos laiką, taip pat viršutinių ir apatinių formų ir įrankių paruošimo laiką.
Taip pat sumažėja pelėsių ir įrankių atsargos, o tai palengvina gamybos valdymą. Be to, tai, kad nereikia kurti ir gaminti specialių formų ir įrankių kiekvienam produktui, sumažina naujų gaminių kūrimo ciklą, o tai pagerina įmonių konkurencingumą šiandienos vis labiau konkurencingoje rinkoje.
2. Greita ir efektyvi automatinio formų reguliavimo sistemos
Lankstydami dėžutės formos dalis, formos ilgį reikia reguliuoti pagal ruošinio vidinio krašto ilgį. Yra trys koregavimo būdai.
Pirmasis yra rankinis reguliavimas ir trunka 3 minutes.
Antras tipas yra pusiau automatinis reguliavimas ir trunka 90 sekundžių.
Trečias tipas yra automatinis reguliavimas (ALA), kuris sutampa su kitais darbo etapais, todėl koregavimo laiko nereikia.
3. Paprastas ir logiškas 1 kartą padėties nustatymas
Prieš lenkiant padėtis nustatoma dviem pjaunamaisiais lapo kampais, o ne lapo kraštais, todėl visiškai išvengiama padėties nustatymo klaidos, atsirandančios dėl lakšto kirpimo, ir pagerinamas padėties nustatymo tikslumas.
Lakštą reikia padėti tik vieną kartą lenkiant plokštę, kad būtų išvengta kumuliacinės klaidos, atsirandančios dėl pakartotinio lapo padėties nustatymo.
Tai labai pagerina galutinį gatavo produkto tikslumą.
4. Didelio tikslumo ir daugiafunkciniai robotai
Manipuliatorius gali perkelti lapą į priekį ir atgal, taip pat atlikti nepertraukiamus sukimus 90°, 180° arba 270° kampu; daugiašalio lenkimo metu. Kai vartotojui reikia specialaus sukimosi kampo, jis taip pat gali būti aprūpintas CNC sukamuoju įrenginiu.
Kaip parodyta 3 paveiksle, plokščių lenkimo įtaisas suspaudžia ruošinį sukančiu manipuliatoriumi, kuris tada prispaudžia ruošinį prie viršutinio ir apatinio lapo preso. Tarp viršutinio ir apatinio lenkimo peilių viršutinis ir apatinis lenkimo peiliai veikia tą lakšto dalį, kurią reikia lenkti, atlikdami reikiamus judesius, kad gautų programos reikalaujamą lenkimo kampą ir lanko spindulį.
Kai viena pusė yra sulenkta, robotas automatiškai pasuka lakštą 180° taip, kad priešinga pusė būtų sulenkta, o paskui kitos dvi pusės. Kai visos keturios lapo pusės yra sulenktos, manipuliatorius išeina. Skydas atleidžiamas ir operatorius gali jį nuimti.
Jei yra automatinė pakrovimo ir iškrovimo sistema, plokščių lenkimo mašina taip pat gali automatiškai sulenkti lakštą, padėtą į tam skirtą vietą, kuri po perforavimo ir kirpimo. Baigus lenkimą, ruošiniai bus automatiškai nuimami ir tvarkingai sukrauti. Taip galima automatizuoti lenkimo procesą, sumažinti darbuotojų darbo intensyvumą ir išvengti kokybiškų nelaimingų atsitikimų, kurie įvyksta dėl darbuotojų.
Lenkiančių dalių tikslumas labai priklauso nuo manipuliatoriaus judėjimo. Todėl plokščių lenkimo manipuliatorius turi aukštą padėties nustatymo tikslumą, kad būtų užtikrintas lenkimo dalių tikslumas.
5. Pažangi CNC sistema
Skydelių lankstytuvų CNC sistemos pagrįstos „Windows NT“ su patogia sąsaja ir intuityviu, lengvai naudojamu žmogaus ir mašinos dialogu. Jie siūlo galingas modeliavimo, intervencijos ir dokumentavimo funkcijas, taip pat savidiagnostikos ir nuotolinio aptarnavimo funkcijas.
Be gedimų kodų, jie taip pat gali būti rodomi grafiškai. Nuotolinio aptarnavimo funkcija leidžia programinės įrangos inžinieriams nuotoliniu būdu pasiekti kliento valdymo sistemą ir įsikišti, diagnozuoti arba modifikuoti programas. Daugeliu atvejų sistema gali būti grąžinta į įprastą veikimą, todėl nebereikia apsilankyti remonto dirbtuvėse, arba galima palaikyti normalią normalią veikimą, kol atvyks techninės priežiūros specialistas.
6. Įvairios konfigūracijos
Siekiant patenkinti skirtingų naudotojų ir gaminių reikalavimus, plokščių lankstikliai yra įvairių modelių ir konfigūracijų. Pavyzdžiui:
a) Juos galima įkelti arba iškrauti rankiniu būdu.
b) Juose gali būti įrengta automatinė pakrovimo ir iškrovimo sistema, leidžianti dirbti be piloto.
c) Juos galima sujungti su perforavimo ir kirpimo sistema, kad taptų integruota perforavimo, kirpimo ir lankstymo FMS (lanksti gamybos sistema).
7. A skydelių lankstymo privalumai
Privalumai:
(1) Nereikia keisti formų, viršutinių ir apatinių įrankių, todėl sutaupomos eksploatacinės, gamybos ir valdymo sąnaudos bei labai pagerėja gamybos efektyvumas.
(2) Dėl pažangios konstrukcijos struktūros ir dinaminės lenkimo peilio kompensacijos jis turi labai gerą lenkimo tikslumą. Jo kampinis tikslumas yra ±0,5°, o dviejų priešingų kraštų lygiagretumas po lenkimo yra ±0,1 mm/m.
(3) Kadangi jo lenkimo mechanizmas skiriasi nuo kitų panašių mašinų, jis gali atlikti lenkimo procesus, kurių negali atlikti kiti lenkimo centrai. Todėl tai gali labai supaprastinti ir racionalizuoti produkto struktūrą. Pavyzdžiui, dėžutės formos dalis, kuriai iš pradžių reikėjo 8 plokščių sulenkimui po suvirinimo, gali būti pagaminta iš 1 plokštės naudojant P4 plokščių lenktuvą.